درباره معنا

پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آنلاین مکالمه زبان عربی

گروه آموزشی معنا یک مجموعه حرفه ای و کاربلد با هدف ارائه خدمات آموزشی در حوزه آموزش زبان عربی با رویکردی کاربردی و در عین حال علمی است.

سال 1393 حسین ناصری ذاکر (مترجم با سابقه زبان عربی) گروه ترجمه معنا را تاسیس کرد که صرفا خدمات ترجمه عربی و چندی بعد مشاوره تجاری در حوزه کشورهای عربی ارائه می کرد. اما با درخواست علاقه مندان به زبان عربی در سال 1398 فعالیت های گسترده آموزشی در قالب گروه آموزشی معنا آغاز شد. تمام تلاش مجموعه آموزشی معنا این بود که تجربیات سالیان متمادی گذشته در زمینه ترجمه عربی به گونه ای در شیوه های تدریس گنجانده شود که زبان آموز بتواند به نحوی کاربردی و در عین حال علمی به اهداف مورد نظر خود در آموزش زبان عربی برسد. 
از آغاز فعالیت آموزشی در سال 1398  تاکنون بیش از 2000 زبان آموز از کشورهای مختلف از جمله ایران، عمان، امارات، قطر،بحرین، آلمان، انگلستان، کانادا، افغانستان و ...  در این دوره ها شرکت کرده و بیش از 70 دوره آموزشی و بیش از هزار ساعت تدریس ارائه شده است. در سال 1401 و پس از پایان همه گیری کرونا این مجموعه با نام رسمی "معنی الحياة للتعليم و التجارة" در کشور عمان به ثبت رسیده و دوره های حضوری خود را در شهر مسقط برگزار می کند. 
در حال حاضر با گسترش مهاجرت به کشورهای عربی به ویژه عمان و امارات و افزایش تقاضا برای آموزش زبان عربی و همچنین جهت ارتقای کیفیت آموزش یک تیم حرفه ای خدمات این مجموعه را ارائه می نماید و علاوه بر دوره های حضوری آنلاین و حضوری بسته های آموزشی متنوعی را برای علاقه مندان به زبان عربی فراهم کرده است.